niedziela, 10 marca 2013

Trish Summerville o kostiumach z portretów Capitol Couture

Trish Summerville zastąpiła Judiannę Makovsky na stanowisku kostiumografa serii. Judianna stworzyła niesamowite stroje do Igrzysk śmierci, natomiast Trish zajmuje się garderobą we W pierścieniu ognia. Ostatnio rozmawiała z  Yahoo! Movies na temat strojów postaci, jakie zobaczyliśmy na plakatach Capitol Couture. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na ich temat, z pewnością was to zaciekawi.

Na temat białej sukni Katniss:
„Biała suknia Katniss jest zaprojektowana przez projektanta Texa Saverio z Dżakarty. Jest niesamowity! Znalazłam ten projekt jakiś czas temu i zapisałam informację na jego temat dla idealnie dobranego projektu, potem pojawiło się W pierścieniu ognia – idealnie!”, powiedziała.Nie jest to pierwszy raz, kiedy to Saverio staje w świetle jupiterów. Lady Gaga nosiła jedną z sukni tego indonezyjskiego projektanta w magazynie Harper Bazaar w 2011 r. I Kim Kardashian nosiła jedną z ręcznie wyszywanych sukni Saverio w marcowym wydaniu Elle w sesji, która stylizowana była przez dyrektora mody Gagi, Nicolę Formichetti.„Rozmawialiśmy ze sobą kilka razy za pośrednictwem Skype’a na temat szkiców, by pracować razem nad zaprojektowaniem sukni ślubnej. Widziałam suknię, którą zaprojektował z podobną metalową górą i chciałam to włączyć do naszego projektu sukni ślubnej”, dodaje Summerville.Wskazuje również, że gorset, przyozdobiony kryształami Swarovskiego „gorset z organzy pod metalową klatką”. Wypływające metalowe elementy mają zapowiadać „ogień” i „płomienie”. Podczas gdy laserowo wycięte pióra w talli oraz na ramionach wpasowują się w filmowy koncept „Kosogłosa”.Dół sukni również składa się z niezliczonych warstw organzy i szyfonowych marszczeń dodając jej wielkości, ale nadal czyniąc ją, jakby wydawała się zwiewna oraz płynna w ruchu. Jak wyjaśnia Summerville: „To bardzo istotnie dla obracania/robienia piruetów Katniss na scenie, na prośbę Caesara Flickermama”.
Na temat czerwonej sukni Effie oraz garnitury Peety:
Summerville potwierdza, że czerwona zwichrzona suknia oraz pasujące buty rzeczywiście pochodzą z domu mody Alexandra McQueena, jak podawał THR. Ale zdradza również, że garnitur Peety jest dziełem Koreańskiego projektanta, na punkcie którego „ma obsesję” to Juunj. „Jest niewiarygodnie utalentowany”, pisze. „A buty Peety są od Ricka Owensa.”

tłumaczenie: Gianna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...