piątek, 27 stycznia 2017

To Polak wykradł nagie zdjęcia Jennifer Lawrence i innych topowych gwiazd

We wrześniu 2014 roku światem gwiazd i celebrytów wstrząsnęły wieści o hakerze, który włamuje się na komputery znanych osób i publikuje w sieci ich prywatne, niekiedy bardzo intymne materiały. To właśnie on opublikował rozbierane fotki gwiazd takich jak Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Kate Upton czy Cara Delevingne. Teraz wiemy już, że to Polak jest odpowiedzialny za kradzież i publikację nagich zdjęć.

Kiedy w sieci pojawiły się dziesiątki rozbieranych zdjęć znanych aktorek, modelek i celebrytek, firma Apple zabrała się za poprawę bezpieczeństwa korzystania z aplikacji iCloud (z której wykradziono prywatne zdjęcia gwiazd), a policja rozpoczęła poszukiwania osoby, która się tego dopuściła. Łączna liczba poszkodowanych wynosi około 100, wśród których były m.in. Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Kate Upton, Ariana Grande, Avril Lavigne czy Cara Delevingne.Wreszcie doszło do rozwiązania sprawy i skazania osób odpowiedzialnych za kradzież i publikację fotek. Okazuje się, że jedną z nich jest Polak mieszkający w Chicago.

29-letni Edward Majerczyk został złapany jeszcze latem 2016 roku i już wtedy przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz został oficjalnie uznany za winnego włamania się do komputerów ponad 30 osób i kradzieży ich intymnych zdjęć. 24 stycznia hakera skazano na dziewięć miesięcy więzienia. Oprócz tego mężczyzna zapłacić musi 5,7 tysiąca dolarów za terapię psychologiczną, której po przeżytej traumie poddała się jedna z ofiar. Drugim sprawcą jest 36-letni Ryan Collins, który po ugodzie skazany został na 18 miesięcy pozbawienia wolności.

źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...